sexualitate?

Sex si probleme sexuale

Postata de MembruMobileApp1505476987 cu 6 ani in urma.

De ca barbatii au sfircuri? La toate mamiferele masculii nu au sfircuri. Ciinele nu are, motanul nu are. Barbatul este singurul care are areola mamara si sfircuri. Nu cumva in trecutul omenirii oamenii se nasteau cu ambele sexe? Poate ca ar trebui sa plecam urechea la ce spuneau vechii greci, cum ca acei muritori care se nasteau cu ambele sexe erau atit de atragatori incit incepusera sa cistige puterea si, temindu se sa nu piarda puterea, zeii i au distrus. Zeii si zeitele aveau atitea defecte, incit numai zei nu pot fi considerati (invidie, ura, nepasare, erau singerosi ). Erau pur si simplu fiinte venite din alta parte, dintr o alta lume.
De ce, daca un copil se naste cu ambele sexe, medicul recomanda parintilor extirparea unuia dintre sexe? Ce stim noi, poate ca ei sint fiinte complete, noi ceilalti sintem doar jumatati de oameni.

Raspunsuri (1)

Utilizator11542662742

acum 5 ani

Sunt incredibil despre ce vorbesti, nu cred ca exista vri-un raspuns la această intrebare, nu unul pe care ti-l pot da eu, cred ca intrebarea ta este ceea mai bună intrebare pe care am auzit-o întrega mea viata, daca ai aflat ceva despre asta , te rog scrie-mi sa aflu si eu. Multumesc anticipat.