sex

Sex si probleme sexuale

Postata de olegion cu 13 ani in urma.

E psoibil dezverginarea fetei in timp ce a avut primul orgazm ?Fara introducerea penisului in vagin ?Prin stimulare .

Raspunsuri (6)

oana

acum 13 ani

nu,nu este posibil. daca a avut orgasm nu inseamna ca nu mai este virgina. dezvirginarea se poate produce atunci cand inroduci ceva ..putin mai mare.

olegion

acum 13 ani

Mersy mult !

baba

acum 13 ani

Desi adesea este asociata cu prezenta himenului, totusi, virginitatea inseamna a nu fi avut relatii sexuale cu alta persoana. Ma refer la orice fel de contact sexual.

Prin urmare, daca o fata se masturbeaza si isi rupe himenul, nu si-a pierdut totusi virginitatea. In schimb, daca o masturbeaza prietenul ei, se poate spune ca nu mai e virgina, chiar daca in cursul acestui act nu s-a rupt membrana himenala.

Sexul oral si cel anal tot contacte sexuale sunt si, chiar daca nu rup himenul, vor aduce cu sine pierderea virginitatii

Fetele cu himen elastic sau absent sunt bineinteles virgine, atata vreme cat nu au avut relatii sexuale. Nu putem spune ca ele s-au nascut „nevirgine” doar pentru ca nu au himen, nu?

Psihosexolog clinician

acum 13 ani

O conceptualitate mai buna poate fi si un raspuns mai bun.

Iuli

acum 13 ani

Ce treaba are orgasmul cu virginitatea? E foarte simplu: a fost ceva introdus in vagin (penis, deget, vibrator, orice)? Daca da, atunci virginitatea nu mai exista sau nu a existat. Daca nu, atunci virginitatea poate exista in continuare.

green

acum 13 ani

cum zice si oana ....ceva putin mai mare, deci nu are rost sa va puneti pe sex cand vrei sa o dezvirginezi, mai bine cumperi un vibrator