Sex neprotejat...

Sex si probleme sexuale

Postata de Gabi R. cu 9 ani in urma.

Buna ziua!
Stiu ca suna aiurea,dar in urma cu 2 zile am facut o mare greseala,aceea fiind de a incerca sa fac sex cu partenera mea in mare.
Actul a durat 15-30 secunde,apoi ne-am dat seama de riscuri si ne-am oprit...Mentionez ca era in a8-a zi dupa terminarea menstruatiei,nu am ejaculat,si din cate am inteles,apa marii sterge lubrifierea naturala.
Totusi,as dori parerea unei persoane cu experienta in legatura cu posibilitatea unei sarcini.As dori o exprimare in procente al riscului sarcinii,daca se poate.
Multumesc anticipat,o seara buna si multa sanatate!

Raspunsuri (3)

mare

acum 9 ani

Daca nu a intrat nici un guvide in vagin, care si-a depus acolo ouale, nu exista pericol de inseminare marina atata vreme cat nu ati ejaculat deloc in vagin. Data viitoare folositi slipul doamnei ca prezervativ. Astfel toate riscurile pot fi reduse substantial. Uneori intra si mici meduze in vagin care se transforma mai tarziu in scurgeri gelatinoase. Sexul in afara patului este plin de riscuri.

Un expert in insamantarea marina.

Gabi R.

acum 9 ani

As dori si alte raspunsuri,MAI SERIOASE.

mihai

acum 9 ani

nu stiu ce sa zic... e complicata problema lubrifierea nu are legatura cu ejacularea, mai bine zis polutia preliminara ejacularii.....
lubrifierea nu se duce de la apa marii, altfel nu ai putea da lap***ain apa, ca ati face basici amandoi... nu ai vazut ce frumoooos aluneca ? :)))))

apoi... tu vorbesti de risc de sarcina sau de risc de boli ?
ambele exista, dar daca nu te imbarligi cu oricine, macar riscul de boli poate fi eliminat.

doamne, e asa de super in apa marii... si ea e mai stransa, probabil tot de la saratura... miamiii...