Sex neprotejat

Sex si probleme sexuale

Postata de A98 cu 12 ani in urma.

Am facut sex cu o fata timp de 2 ore neprotejat si nu am simtit nimic...nu am avut senzatia de a ma termina...si nici organul nu a prezentat semnele ejacularii.Exista vreun risc ca totusi sa o fi lasat insarcinata?

Raspunsuri (6)

Dara

acum 12 ani

2 ORE?????? Banuiesc ca, din moment ce ai facut sex NEPROTEJAT, ai facut cu o fata pe care o cunosteai despre care stiai ca este sanatoasa, ca tu esti deasemenea sanatos. Ai facut in cunostinta de cauza si, prin urmare, iti asumi si riscurile: de a te imbolnavi, de a deveni TATA.
In 2 ORE(!!!!!)ai avut timp sa te gandesti si la riscuri, nu?
Dar, ce vorbesc eu aici.... Gandirea se face cu capul, nu cu .........

sr

acum 12 ani

Din moment ce am ales asta inseamna ca am luat la cunostinta toate riscurile...dar nu ma asteptam sa fie asa...acum serios...

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

un contact sexual neprotejat comporta riscul unei posibile sarcini, cat si riscul transmiterii unor infectii cu transmisie sexuala (herpes genital, gonoree, virusul hepatitic tip B, HIV, infectii genitale cu trichomonas, chlamydia, candida etc). exista cabinetele de planning familial ce va pot oferi optiunile privind metodele de protejare (contraceptive, metode tip bariera)

A98

acum 12 ani

multumesc pentru raspuns. am apelat la contraceptive. dar as mai avea inca o intrebare. azi dupa 4 zile de la contactul sexual m-am trezit cu o pata mare rosie pe capul penisului si nu seamana nici cu herpes genital si cu sifilis nici cu gonoree. in continuare am sa verific si alte boli dar daca cumva stiti cam ce ar putea fi v-as fi recunoscator. multumesc.

Yoanaa

acum 10 ani

Daca faci de multe ori sex pe zi si noapte ce ar putea sa se intample??

tdi

acum 9 ani

ti se rupe p**a?