Secretie branzoasa si bubite rosii

Sex si probleme sexuale

Postata de AndreiPopa123 cu 8 ani in urma.

Buna ziua. Am o problema care banuiesc ca a aparut de aseara. Astazi am observat ca penisul secreta un lichid branzos care miroase urat, iar pe capul penisului am niste bubite rosii. Am mai vazut alte postari pe acest site si am observat ca majoritatea celor care au aceeasi problema ca mine, au capatat-o in urma unui contact sexual. Tin sa mentionez ca eu NU am intretinut relatii sexuale. Sper sa nu fie nimic grav pentru ca nu vreau sa merg la medic. Astept un raspuns. Va multumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 saptamani

Buna ziua,

Suna ca o posibila infectie (candidoza), dar nu este un diagnostic definitiv. Aceasta poate fi cauzata de un dezechilibru al bacteriilor din organism, si nu este neaparat legata de activitatea sexuala.

Anumite lucruri, precum o igiena precara, portul de lenjerie intima prea stransa sau din material sintetic, pot contribui la acest lucru.

Cu toate acestea, este vital sa mergi la un medic pentru o evaluatie medicala corecta. Auto-diagnosticarea poate fi periculoasa, iar tratamentul inadecvat poate duce la complicatii. In ciuda faptului ca nu vrei sa mergi la doctor, acesta este cel mai bun mod de a rezolva problema.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/urologie

Articol de interes:
https://sfatulmedicului.ro/Candidoza-si-alte-infectii-micotice/simptome-de-candida-la-barbati_11317