se poate sa fiu insarcinata ?

Sex si probleme sexuale

Postata de tinutza69 cu 10 ani in urma.

buna , am si eu o intrebare, in urma cu 2 saptamani am luat tratament pentru o anexita cu ovule , cm, mi-a intarziat circa 10 zile, trebuie sa mentionez ca dupa terminarea tratamentului am avut contact sexual neprotejat, acum mi-a venit cm de o zi , dar la inceput am avut scurgere cu cheaguri , insa acum desi nu au trecut 24 de ore , scurgerea este redusa, dar durerile de burta, ametelile si greata persista, trebuie sa mentionez ca am luat sumetrolim ca sa ma lase durerea de burta. de asemenea trebuie sa mentionez ca acum 1 saptamana mi-am facut test de sarcina, primul a iesit pozitiv , iar al doilea negativ., e posibil sa fiu insarcinata si daca da, faptul ca am luat sumetrolim va afecta sarcina ?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Pentru certitudine, puteti determina din sange HCG- care va avea valori ridicate in cazul unei sarcini.
Antibioticul- sumetrolin- este contraindicat in sarcina.