Scurgeri maronii

Sex si probleme sexuale

Postata de Niiny cu 10 ani in urma.

Buna, am 17 ani si sunt inca virgina. Prima oara mi-a venit menstruatia la 11 ani si pana acum 3 luni era perfect normala. De 3 luni incoace am scurgeri albe sau maronii, dureri abdominale, menstruatia imi intarzie mai mereu sau cand imi vine curge foarte putin. Luna aceasta problema e ca mi-a venit mai repede cu 12 zile. Sunt putin cam speriata. Un sfat, un mic ajutor sau o idee de ce ar putea fii?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Tulburari ale ciclului menstrual apar in cadul perturbarii echilibrului hormonal sau in cadrul infectiilor din sfera genitala. Este recomandat sa efectuati o ecografie abdominala ( pentru a vizualiza uterul, ovarele) si sa efectuati teste hormonale ( consult endocrinologic).