scurgeri abrudente

Sex si probleme sexuale

Postata de AnuskaX cu 9 ani in urma.

buna ziua,as vrea sa ma sfatuiesc cu mai multa lume care are deja sau a avut sterilet Mirena. eu am steriletul de aproape 2saptamani,si de atunci am avut dureri puternice abdominale si sangerari...acuma nu mai am dureri dar problema e ca sangerez ca si cum as fi pe perioada. am fost la control si mi-au zis ca asa e normal si ca ar putea sa continuu sa sangerez pana in 6luni de la mojntarea steriletului...daca ati avut sau stiti daca pot sa fac ceva in legatura cu sangerarea,va rog sa ma sfatuiti si pe mine,va multumesc!

Raspunsuri (1)

Elena

acum 8 ani

Da si eu mi-am montat sterilet Mirena.Pe 6 octombrie.De atunci viata mea este un calvar.Am avut un ciclu abundent de ani de zile cu cheaguri asa de mari ca ficatul de pui.Am ajuns la o anemie asa de mare ca medicul a deciz de urgenta sterilet.Zis si facut...