Sarcina.

Sex si probleme sexuale

Postata de MembruMobileApp304658 cu 8 ani in urma.

Bună seara ar putea să îmi spună și mie cineva dacă sunt gravidă si am avut contact sexal cu iubitul meu și a ejaculat în mine ce pot păți ? Mulțumesc

Raspunsuri (3)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , nu se intampla nimic .

ana2013

acum 8 ani

Iar ca sa fii sigura ca nu se intampla nimic, adica totul e in parametri normali iti recomand un test de sarcina peste cateva saptamani, dar la ce te gandeai cand intrebai ce poti pati? De regula in urma unui contac sexual neprotejat poti ramane gravida sau poti lua boli venerice, acestea se iau prin contact sexual si li se mai spun boli cu transmitere sexuală (bts). Sau poate ai noroc si nu se va intampla nimic.

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Contactul sexual peste o sarcina deja existenta ca in cazul dumneavoastra nu inseamna ca o sa ramaneti iar însărcinată . Presupunând că partenerul este si tatăl viitorului copil nu ma astept sa aiba mai multe partenere ceea ce ar creste riscul contractarii unei infectii cu transmitere sexuală . La o lectura atenta a cererii initiale cred ca acesta este un raspuns pertinent .