sarcina nedorita

Sex si probleme sexuale

Postata de laur@ cu 13 ani in urma.

buna ziua,
am si o temere, in timpul contactului sexual cu prietenul meu s-a rup prezervativul , ne-am dat seama cand s-a terminat actul sexual , a reactionat foarte ciudat , se invinovatea continuu si spunea ca el nu isi doreste un copil , m-am simtit foarte prost, si inca ma mai simt.
i-am spus ca nu e nici un fel de problema , eram in a doua zi dupa menstruatie si sansele sa fi ramas sunt foarte mici , eu am mai incercat metoda calendarului cu fostul meu prieten , dar nu l-am putut linisti cu asta , m-a facut sa ii promit ca voi lua pastila de a doua zi .
si acum va intreb pt ca a inceput sa imi fie teama si mie , crede-ti ca se poate intampa sa avem o sarcina nedorita?
va multumesc anticipat!

Raspunsuri (6)

Mihaela

acum 13 ani

Iti raspund din experienta mea...eu spun ca nu se poate intampla sa ramai insarcinata ac***a in vedere ca era a doua zi de dupa cilcu.stai linistita!Sau cel putin prietenul tau sa stea linistit.

laur@

acum 13 ani

ms mult , oricum o sa iau si postinolul maine dimineata asa sa fim siguri

Iuli

acum 13 ani

In practica poti ramane gravida oricand deoarece nu stii cand are loc ovulatia. Ia pastila de a doua zi Escapelle (eu asa te sfatuiesc deoarece pare a avea mai putine efecte secundare) si stai linistita.

laur@

acum 13 ani

ms mult Iuli

laur@

acum 13 ani

iarasi problema , nu am gasit pastila in weekend, stiu ca postinol sa ia in 72 de ore , deci daca o iau luni dimineata mai are efect? ( vineri seara sa intamplat ''''evenimentul'''' ).

Iuil

acum 13 ani

Calculeaza daca sunt sau nu 72 de ore. Nu cred ca nu gasesti Escapelle la nici o farmacie. Nu are legatura ca e weekend sau nu, ca doar nu aduc alte medicamente in timpul saptamanii!!