sangerare dupa contact sexual

Sex si probleme sexuale

Postata de oanamariahila cu 10 ani in urma.

Buna,

De curand mi-am inceput viata sexuala si am si eu o mare nelamurire. Din tot ce am citit si am aflat de la prietene e normal sa existe o oarecare sangerare la primul contact. Asa a si fost...nu m-am mirat nici prea mult cand si la al doilea contact a aparut o sangerare, dar fara a mai aparea si acel disconfort si durere puternica de prima data, mai ales ca a fost la scurt timp dupa primul contact. Ce nu sunt lamurita este de ce si la al treilea contact am sangerat, ce-i drept mai putin decat in primele doua dati, dar totusi m-a lasat surprinsa atat pe mine cat si pe el, mai ales ca nu am simtit nici un discomfort in timpul actului in sine. Este normal sau e cazul sa consult un medic? Va multumesc

Raspunsuri (2)

Ana

acum 9 ani

Buna.Ai aflat cauza ? Daca da , te rog spune-mi si mie.Sunt in aceasi situatie .. :|

Alice

acum 8 ani

Hei, ai aflat? Și eu am aceeași problema..