Relatii sexuale in timpul tratamentului

Sex si probleme sexuale

Postata de seba007 cu 12 ani in urma.

Buna ziua!In urma cu doua saptamani prietena mea a fost la un consult ginecologic in urma caruia doctorul i-a prescris un tratament cu KLION-D 100,metronidazol,nistatina,ofloxin si tantum rosa.Aceste medicamente i-au fost
prescrise pentru 10 zile dupa care o luna pauza,apoi inca 10 zile de tratament.Doctorul care a prescris acest tratament i-a recomandat sa nu consume alcool si sa nu aiba relatii sexuale in timpul tratamentului.
As vrea sa stiu daca putem avea relatii sexuale in luna in care face pauza.
Va multumesc!

Raspunsuri (14)

Iuli

acum 12 ani

Da, cu prezervativ.

Iuli

acum 12 ani

Am uitat sa spun, este necesar sa faci si tu analize si sa primesti tratament de la un medic dermato-venerolog. Altfel tot chinui ei va fi degeaba daca o vei reinfecta.

seba007

acum 12 ani

Am uitat sa mentionez,dar am primit si eu un tratament de 10 zile

Iuli

acum 12 ani

Sper ca de la dermatolog cu proba de secretie.

seba007

acum 12 ani

De la ginecolig

seba007

acum 12 ani

Ginecolog*

Iuli

acum 12 ani

Imi pare rau dar ginecologul nu se ocupa de barbati. Normal este sa mergi la dermato-venerolog, sa faca o proba de secretie si sa dea tratament adecvat, nu dupa ureche. Tineti cont de faptul ca BTS-urile netratate sau tratate greit pot da chiar si infertilitate, si nu tratati prea usor asa ceva.

seba007

acum 12 ani

prietena mea a avut ceva infectie.doctorul ginecolog i-a prescris urmatoarele de sus,iar pt mine mi-a prescris alte medicamente dar numai pt 10 zile.le-am luat deoarece la urm contact sexual sa nu reapara infectia.deci eu nu le-am luat dupa ureche.

Iuli

acum 12 ani

Nu, dar medicul le-a dat dupa ureche, fara analize la tine! Nu tu ai gresit, ci el, ca nu te-a trimis la dermato-venerolog. Repara tu greseala medicului si mergi singur la dermato sa ceri o proba de secretie, diagnostic si tratament corecte.

laura

acum 12 ani

Deci in urma analizei,facute prietenei tale,i s-a dat tratament,si implicit,i se da si partenerului,pt a evita reinfectarea,trebuie luat concomitent si abstinenta pana la vindecare..nu este nevoie sa mai mergi la dermato-venerolog..

INtr-un Fel

acum 12 ani

Daca prietena mea a fost diagnosticata cu TBC, bacilul nu se ia prin relatii sexuale ..in fine...e deja izolat...e vorba de efort...asha un sexulet mai menajat o merge ? :D

simona

acum 11 ani

buna eu am luat klion-d 100 si inainte de a introduce ovulul i vagin aveam relatii sexuale insa si el a luat metronidazol se poata intampla ceva?

anca

acum 11 ani

buna. am fost la ginecolog si mi-ai prescris ovulele klion d. si inainte sa imi introduc ovulul am avut relatii sexuale cu partenerul meu, crede-ti ca ar avea ceva? si inca ceva, daca am intrerupt tratamentul 4 zile are ceva? ca mi-a venit ciclu si nu stiam daca sa le mai introduc sau nu. ca mie nu mia zis medicul sa le folosesc si in timpul ciclului si eu le-am intrerupt. dar le-am continuat dupa aia... ast raspuns. si va multumescccccc!!!!:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

Daniela

acum 9 ani

Buna...am inceput sa iau tratament zenella med ovule si as vrea sa stiu daca in timpul asta pot sa intretin relatii sexuale cu sotul meu.ast raspuns.multumesc!