ramne insarcinata sau nu ?

Sex si probleme sexuale

Postata de stand up cu 10 ani in urma.

am o problema intr-o dimineata am avut vis umed si mam murdarid de sperma..dar mam dus la baie si mam spalat de sperma cu apa si am ramas in aceleasi haine si dupa putin timp..am facut si peting cu prietena..dar nu am facut sex...doar prin haine..posibil ca sperma de pe haine sa patrunda prin pantaloni ei si sa ajunga in vagin...si dupa peting ea era si umeda la vagin, ea zice ca are greturi si i sau intarit sani..si alea ..poate fi si din cauza stresului.?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Nu exista risc de sarcina.

A.della

acum 10 ani

Putina educatie sexuala n-ar prinde rau in conditiile in care iti doresti cu adevarat sa cunosti corpul unei femei si nici partenera ta nu pare mai departe in ceea ce priveste cunostintele legate de sex.Probabil se afla in preajma ciclului menstrual,iar schimbarile care apar in organism sunt influentate de fluctuatiile hormonale.Nu stiu de ce,dar imi lasi impresia si din modul in care scrii si din lipsa totala de informatie si ignoranta de care dai dovada,dar totusi...incercati amandoi senzatii ''de omanei mari'',nu cred ca aveti mai mult de 15-16 ani,oricum daca nu tu,cel putin ea trebuie sa detina minimul de cunostinte despre metodele contraceptive si imperativ este sa folositi o metoda de protectie in conditiile in care intretineti relatii sexuale.