puct peste care nu pot trece

Sex si probleme sexuale

Postata de MARINICA1117682 cu 15 ani in urma.

Buna ziua,
Va dresesz si eu o problema pe care o am si nu stiu sa o explic. Nu sunt o amatoare de sex- insa si de putinele ori can do fac- cand sunt atinsa pe clitoris- simt o placere- apoi o durere si in cele din urmanu mai suport sa fiu atinsa.Din aceasta cauza nu am o viata sexuala normala si activa. Va rog astept un raspuns

Raspunsuri (1)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Buna
Un clitoris sanatos este o placere la atingere, dar unul care este iritat si dureros poate trimite socuri asupra intregului corp la cea mai mica stimulare.
Clitorisul este protejat de un invelis clitoridian care contine glande care produc sebum.Aceasta secretie daca nu este eliminata prin dusuri frecvente poate duce la iritarea clitorisului si poate provoca durere la cea mai mica miscare.
pti face un control ginecologic pt a te linisti si a vedea natura problemei.
Numai bine