Probleme erectie

Sex si probleme sexuale

Postata de MembruMobileApp150330210428300 cu 6 ani in urma.

Salutare! Am si eu o problema. Am 21 de ani, cam gras, ce-i drept. Am avut o problema recenta cu erecția care ma tot bântuie. Am făcut sex cu iubita mea, prima data a fost Ok, a doua( a doua zi) a fost tot Ok, însă la a 3-a( tot a doua zi, dar după vreo 6-7 ore) am avut o erecție foarte, foarte sp***a. Nu puteam penetra. Nici in primele dați nu am avut o erecție foarte tare din prima, dar s-a rezolvat pe parcurs. Ea nu are experiența prea mare, fiind al doilea bărbat din viața ei, si am observat ca"se culca" in momentul in care sta ea deasupra. Sunt atras fizic de ea, n-ar fi asta o problema. Am însă colesterolul LDL mare, sunt in sesiune si este foarte stresant si obositor. Sunt foarte obosit, si ma gândesc ca astea ar putea fi problemele. Imi puteți spune ce am si ce as putea sa fac in privința asta? Nici acum, după 2 zile de pauza, nu pot avea o erecție cum trebuie si sunt teribil de obosit, deși am dormit. M-am si masturbat de pe la 15 ani, primul contact sexual fiind la 17 ani. Sa imi fi obosit penisul? Daca da, ce pot face sa il refac in timp cat mai scurt posibil? Mulțumesc!

Raspunsuri (1)

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 6 ani

Da, este posibil ca stresul si anxietatea pe care o simti acum datorita examenelor sa contribuie si ele la aceasta situatie neplacuta. Pentru ca spui ca te masturbezi de la 15 ani as vrea sa stiu cat de des folosesti materiale pornografice pentru asta, pt ca uneori cand problemele de erectie apar la 20 de ani poate fi vorba de o disfunctie erectila de cauza pornografica mai degraba decat indusa de oboseala si stres.
In cazul consumului ridicat de pornografie, se produc la nivelul creierului anumite modificari (adictie) care fac ca barbatul sa nu aiba o erectie f puternica atunci cand este cu o femeie adevarata langa el.
Ai incercat sa te masturbezi in periaoda asta, cum este erectia?
Ai incercat sa te masturbezi si fara sa apelezi la pornografie?