Problema

Sex si probleme sexuale

Postata de mayb_e cu 13 ani in urma.

Problema sta cam asa : am un prieten de vreo 2 luni ,prima oara cand am vrut sa facem sex , toate bune si frumoase ..pana in pat , desi se excita nu reusea la final sa ejaculeze/sa ajunga la orgasm, si in aceeasi noapte am mai incercat o data ,dar fara rezultat in schimb eu am avut un orgasm .Bun ,prima oara am inteles ..dar deja se tot repeta si pana acuma nu a reusit sa ejaculeze cand am mai facut-o .Care poate fi problema??

Raspunsuri (9)

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

As vrea sa te intreb care sunt dezavantajele acestei situatii pt tine?
In ce fel este aceasta o problema pt tine?
Din cate spui tu ai orgasm si in felul acesta scapi si de teama de a ramane insarcinata.

mayb_e

acum 13 ani

Singurul beneficiu pt mn e acela care il spuneti si dvs ,acela de a nu ramane insarcinata. In schimb ,ma simt prost faţa de el ,pentru ca il vad jenat de situatia asta si nu stie de ce i se intampla asta ,desi il excit nu putem termina .Nu pot sa spun ca s neaparat dezavantaje la mine ,dar ac***a in vedere ca e vorba de el ,ma afecteaza intr-un fel anume si pe mine

Un om serios

acum 13 ani

Cu o floare nu se face primavara, iar dupa o noapte nerusita nu poti pune etichete.
Beti si voi un pahar de vin, creati o atmosfera intima si nu faceti sex ci dragoste. Sex nu inseamna doar penetrare, ci si penetrare, dar dragoste. Nu e concurs, faceti-o de cate ori va vine si gata, fara sa puneti note!

ana

acum 13 ani

si eu am avut aceeasi "problema".dar dupa 3 zile am reusit.si de atunci e tot asa.trebuie sa fiti mai deschisi si sa nu va faceti griji ca va veni de la sine,sunt sigura.e important daca va place.atat!va pup!si va doresc succes

mayb_e

acum 13 ani

Mersi ana ! :)

Mihaela421

acum 13 ani

cred ca trebuie sa vorbiti. poate il inhiba ceva.

Steve

acum 13 ani

Ar putea fi vorba si de vre-o afectiune, de exemplu o infectie urinara, care am auzit ca ar putea genera si asemenea probleme la barbati, fara avea alte simptome. Dupa o vreme ori dispare singur ori se agraveaza si atunci se apeleaza la medic. Oricum se normalizeaza situatia in timp. Cele de mai sus poate fi doar una dintre multimea de cauze. Nu va ingrijorati !!! Succes.

georgel

acum 13 ani

lasal sa incerce cu alta, poate ''''i se deschide'''' si va merge.

mayb_e

acum 13 ani

dintr-atata dragul meu ,i-l pot lasa ptr altul !
Nu?