Problema eractie !

Sex si probleme sexuale

Postata de Florinn93 cu 13 ani in urma.

Buna tuturor, am si eu o problema...am 17 ani, si m-am dizvirginat vara asta, am intretinut peste 20 relatii sexuale cu aceea fata, insa acum....sunt impreuna cu o alta fata, tin la ea,e atragatoare ... arata bine,insa am probeme cu eractia! Cand facem preliminarile nu sunt probleme...insa cand incepem contact sexual.... ma lasa "bijuteria" ... sa mentionez ca am mai intretinut relatii sexuale cu aceasta fata... o data :) ... tot asa greu a fost...insa , credeam ca erau doar emotile...si speram ca data vitoare nu voi mai avea probleme... insa nu este asa... ultima data cand am intretinut relatii sexuale a fost acum 5 zile...de 5 zile tot incercam...dar nu pot...

Raspunsuri (6)

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Florin,
Lipsa erectiei se datoreaza stresului pe care ti-l provoaca intalnirea cu aceasta fata. Adica este posibil ca aceasta relatie sa te provoace mai mult, sa fii mai indragostit de ea, practic aceasta noua relatie sa aiba o miza mare pentru tine.
Solutia, fii relaxat, nu pune atata presiune pe tine...E adevarat ca barbatii se identifica foarte mult cu performanta lor sexuala, nu fa greseala sa vrei sa dovedesti mai mult decat esti. Ia lucrurile usor, nu forta timpul contactului sexual, fa preludiul lung cat iti este tie bine si fii foarte relaxat. Daca te streseszi si intri in panica, erectia dispare.
Mult succes!

luiza

acum 13 ani

am si eu aceeasi problema cu prietenul meu ma poate ajuta cineva?are 32 ani si suntem de 16 ani impreuna oare asta sa fie problema?
de 2 sapt are aceasta problema incepem si dupa cateva minute il lasa va rog sa ma ajutati.Multumesc

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Luiza,
Inteleg ca problema prietenului tau a debutat in urma cu 2 saptamani. Ce evenimente importante - stresante- s-au intamplat atunci?

seniora 32

acum 13 ani

stai linistita o sa-si revina cu siguranta e stresat , are ceva ganduri ce nu-l lasa in pace.
Am 33 de ani si sunt impreuna cu sotul meu de 17 ani ......... 6 ani am fost prieteni si de 11 ani suntem casatoriti s-a mai intamplat si la noi a inceput super si apoi pffffffffff nimic . trebuie sa-l intelegi si sa nu-l stresezi . Oboseala si stresul le afecteaza '''' bijuteria,,.

bobo

acum 13 ani

am si eu o problema
ejaculez slab adik foarte putin..si cand fac sex cu cineva imi dau drumul foarte repede:(ce as pute face in privinta asta

Andrei

acum 10 ani

Eu am eractie dar (capul penisului ) este moale daţi mi un sfat