Primul contact sexual

Sex si probleme sexuale

Postata de ricky.20 cu 11 ani in urma.

Buna, am 20 de ani si am o relatie stabila de 3 ani suntem logoditi de putin timp. Nu il am decat pe tata, si nu prea pot vorbi cu el chiar orice...vreau sa imi incep viata sexuala,pana acum prietenul meu asteptandu-ma sa fiu pregatita nefortandu-ma sa fac ce nu vreau... si vreau sa intreb, anticonceptionalele se pot lua si in timp ce esti virgina, sau dupa ce ti-ai inceput viata sexuala? Sa incep sa iau anticonceptionale sau pt inceput sa folosim prezervativul? Va multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Administrarea de anticonceptionale se face, de regula, la recomandarea medicului ginecolog intrucat exista o gama larga de astfel de produse si trebuie ales unul potrivit.