Pot ramine insarcinata ?

Sex si probleme sexuale

Postata de nospa cu 10 ani in urma.

aseara am avut un act sexual , care sa terminat cu ruperea din neatentie a prezervativului. partenerul meu a ejaculat deja in prezervativ iar in momentul ruperii faceam sex. spuneti-mi va rog frumos pot ramine insarcinata ? raspunde-ti va rog ca nu imi gasesc linistea

Raspunsuri (5)

nospa

acum 10 ani

P.S. am uitat sa mentionez ca dupa sex am fost WC si am avut eliminari albe

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Da, puteti ramane insarcinata, insa depinde foarte mult si de perioada ciclului menstrual ( perioada fertila sau nu).

nospa

acum 10 ani

ciclul trebuie sa imi vina peste 10 zile

marian

acum 10 ani

Daca ciclul urma sa vina peste 10 zile atunci cel mai probabil esti in perioada nefertila-daca ai un ciclu regulat. Daca ciclul intarzie mai mult de 2 saptamani, sugerez sa faci un test de sarcina. Nu te impacienta, exista si pilula de a 2 sau a treia zi.

narghiz

acum 10 ani

este posibil asa ceva ca menstruata sa intirzie cu 20 de zile?