Pot ramane insarcinata?

Sex si probleme sexuale

Postata de Andreea12345 cu 10 ani in urma.

URGENT!!!!!
Buna, am aproape 17 ani si am cateva nelamuriri...
Pe 9 iunie mi-a venit menstruatia ,iar pe 16 iunie am avut primul contact sexual(dezvirginat) , el nu si-a dat drumul in mine s-a dus la baie, s-a spalat apoi a venit si am mai continuat....ceea ce ma ingrijoreaza e ca atunci cand am ajuns acasa am gasit ceva alb pe chilot ca albusul de ou, si nu numai, avea putin si in interiorul vaginului...o fi fost sperma si el sa nu`mi zica? si mi-e frica daca da, sa nu fi ramas insarcinata...

Raspunsuri (7)

flori

acum 10 ani

nu cred ca ai ramas insarcinata in mod normal ovulatia unei femei este la 10-14 zile incepand cu prima zi a menstruatiei, ori tu ai avut contact sexual la 7 zile dupa menstruatie, ai grija de tine, curaj.

Andreea12345

acum 10 ani

Sunt nedumerita doar sa stiu ce era lichidul acela alb ..ca un mucus...

anca

acum 10 ani

te sfatuiesc sa cauti pe google poze cu sperma,,,lichidul respectiv este foarte posibil sa fi fost sperma si lui sa ii fi fost rusine sa iti spuna,,,din moment ce nu ai vazut ejacularea sansa e sa isi fi dat drumul in tine si sa fi mers la baie pt a se spala.aveti grija fetelor ca e nevoie doar de 1 spermatozoid sa ramai insarcinata,incearca sa bei pilula de a doua zi pt a fi protejata in mod sigur si sa nu ai surprize(o poti lua pana la maxim 48 de ore dupa actul sexual cred)
succes

Andreea12345

acum 10 ani

nu nu, nu si-a dat drumul in mine....e responsabil cand vine vorba de asta...dar cine stie :|
Multumesc :(

ala bala

acum 10 ani

Daca era asa de responsabil, folosea prezervativ!
Si din scenariul descris de tine, daca femeia e in perioada fertila sunt sanse sa ramana insarcinata, daca pe penis au ramas picaturi de sperma in urma spalarii.

Andreea12345

acum 10 ani

Au inceput sa ma doara sanii cam tare, o fi din cauza ca se pregateste sa-mi vina menstruatia...Dar nu e prea devreme pentru durerile astea?

v

acum 10 ani

sunteti nebuni, poate deja ai aflat,dar si voi secretati un lichid in timpul actului sexual ce are rol de lubrifiere naturala... Poate fi si de la el, acel lichid ce se produce cand e exictat, inainte de ejaculare, insa si acela poate contine spermatozoizi... Daca baiatul a facut "treaba" buna e posibil sa fie de la tine. Eu sunt de parere ca este foarte riscant sexul neprotejat, folositi prezervativ, va ajuta sa dormiti mai linistiti noaptea ;)