Pot ramane insarcinata de la lichid pre-ejaculator?

Sex si probleme sexuale

Postata de Utilizator11530196840 cu 5 ani in urma.

Buna ziua. Am 17 ani si ieri, impreuna cu iubitul meu, am inceput sa ne p***am putin (ambii suntem virgini) asa ca i-am facut sex oral, el neterminand inca. Imediat dupa, si-a pus penisul pe partea inferioara a mea, eu ac***a doar chilotii pe mine, miscandu-l cateva secunde.Nu stim daca a ajuns lichid pre-ejaculator pe chilotii mei, dar ne e frica de aparitia unei posibile sarcinii, asa ca as aprecia raspunsuri care sa ma ajute sa inteleg ce se intampla cu adevarat daca lichidul pre-ejaculator atinge zonele genitale ale femeii, chiar si prin chiloti. (Am gasit multe pareri impartite, iar parerea unui specialist m-ar ajuta mult). Mentionez si faptul ca peste 2 saptamani ar trebui sa imi vina menstruatia. Va multumesc si astept un raspuns cat mai rapid!

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Sex-si-erotism/informatii-de-baza-despre-sex_13763

Utilizator21531919046

acum 5 ani

Ce raspuns e asta? :))) Logic si normal ca nu poate sa ramana insarcinata, in conditiile expuse. Exista aprocimativ 25-30% sanse sau nesanse ca o femeie sa ramana insarcinata doar in urma unui contact sexual intrerupt(fara ejaculare in interiorul vaginului), in cazul in care are loc o scurgere de lichid preejaculator in interior, iar odata cu acesta se infiltreaza si cativa spermatozoizi. Nici ejacularea pe lenjeria intima nu prezinta pericol, pentru ca lichidul seminal are nevoie de un spatiu cald si umed, in interiorul vaginului, pentru ca spermatozoizii sa poata inainta spre cervix si trompe.