Posibil efect secundar Avelox?

Sex si probleme sexuale

Postata de Alina-Maria376168 cu 6 ani in urma.

Ca urmare a unei pneumonii comunitare sotului meu i-a fost prescris de catre medicul pneumolog un tratatment cu Avelox pentru o perioada de 10 zile.Dupa 8 zile de tratatment la nivelul penisului,preputului a inceput sa simta usturime iar capul penisului se inroseste in momentul in care incerca un contact sexual. As vrea sa stiu daca aceasta reactie se poate asocia ca efect secundar la administratrea aveloxului sau nu. Mentionez ca pe parcursul zilei a mai simtit usoara mancarime. Va rog o recomandare.
Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

DR AGATHA VASAI

acum 6 ani

Este posibil sa fie o reactie secundara a tratamentului, dar in acelasi timp se poate sa fi aparut o reactie alergica la o alta substanta. Ar trebui sa va prezentati la un consult la medicul care v-a prescris Avelox .

Alina-Maria376168

acum 6 ani

Va multumesc. Intre timp a dispărut reacția descrisă mai sus.