Polutii

Sex si probleme sexuale

Postata de stefanstef cu 10 ani in urma.

salut! am 16 ani si sunt inca virgin si prietena mea la fel. suntem de o perioada destul de lunga impreuna dar nu am ajuns inca la sex. insa problema e alta, de fiecare data cand avem un moment mai tandru in care eu o ating in locuri placute si practic e ca un fel de preludiu, dar fara sex, dupa eu ma trezesc ca am avut polutii. nu foarte mult, dar putin, cat sa se vada prin lenjeria intima si asta se intampla absolut mereu si mi-e frica cand va veni momentul sa raman doar in lenjeria intima pentru ca se va vedea. nu stiu ce sa fac, astept aici un raspuns

Raspunsuri (2)

Psihoterapeut Gabriel Pîrvan

acum 10 ani

Deseori, polutia apare cand esti foarte stimulat sexual. La varsta adolescentei, cand activitatea hormonala este mai intensa, polutiile sunt mai frecvente. Poate ca intalnirile voastre tandre ar trebui sa fie caeva mai dese, deoarece in acest fel s-ar putea evita o acumulate mare de tensiune sexuala.Astfel, ploutiile s-ar putea rari

roxy

acum 10 ani

Din cauza acestor polutii ar trebui sa ma tem,adica as putea ramane insarcinata ?