poate sa ramana insarcinata?????

Sex si probleme sexuale

Postata de Utilizator11704120522 cu 4 luni in urma.

Buna,prietena mea a facut asta iubitul ei era dezbracat si se freca de ea, ea avans chilotii si fiind virgina iar el nu isi daduse drumul nici langa ea nici pe ea sunt sanse de a ramane insarcinata? mai ia si anticoncepționale midiana zilnic si nu stie daca o sa i vina ciclu

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua,

Pentru ca o femeie sa ramana insarcinata, este necesara prezenta spermei in vagin sau in apropierea acestuia. Daca partenerul nu a ejaculat aproape de zona genitala a prietenei tale si aceasta ia anticonceptionale in mod regulat, sansele de a ramane insarcinata sunt mici. Totusi, este important sa inteleaga ca nu exista nicio metoda contraceptiva 100% sigura, iar ciclul menstrual poate varia in functie de diferiti factori.

Daca este ingrijorata sau are nelamuriri cu privire la situatia sa specifica, cel mai bine ar fi sa consulte un medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Sex-si-erotism/informatii-de-baza-despre-sex_13763