Poate ramane insarcinata?

Sex si probleme sexuale

Postata de Mihai2014 cu 10 ani in urma.

Buna seara.

Saptamana trecuta m-am lasat impreuna cu prietena mea dus de val si dupa un preludiu destul de lung, am incercat si o scurta penetrare (neprotejata), dar fara finalizare. Mai precis, a intrat foarte putin si doar pentru cateva secunde, nu se pune problema de ejaculare. Ma ingrijoreaza insa foarte tare lichidul presemiotic, stiu ca a exista in momentul penetrarii, eu fiind foarte excitat, insa nu avut o ejaculare de 3-4 zile inainte contactului.

Acum, fix 8 zile dupa contact, ea a inceput sa aiba ameteti si senzatii de greata.
Exista riscul sa fie insarcinata sau simtomele sunt provocate de altceva? Mai are prostul obicei sa nu manance cum trebuie, uneori trece chiar mai bine de o zi fara sa manance ceva.

Raspunsuri (3)

Mihai2014

acum 10 ani

Am uitat sa mentionez ca am avut contactul sexual in prima zi dupa terminarea mentruatiei, ce vine periodic, aproximativ pe 16.

Mihai2014

acum 10 ani

Nicio parere? :|

bella

acum 10 ani

nu sunt sanse sa fie insarcinata,ovulatia apare la cel putin o saptamana dupa menstruatie si doar atunci sunt sanse reale sa ramana gravida