Placerea sexuala

Sex si probleme sexuale

Postata de anabocicor cu 15 ani in urma.

am inceput viata sexuala cam de vreo 1,5 ani, si inca niciodata nu am avut orgasm, si nu inteleg care e motivul. Deasemenea in timpul actului sexual foarte putin ma umezesc, ceea imi provoaca dureri uneori.
Cum credeti poate problema in organele mele sexulale sau a partenerului? Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Raspunsuri (8)

andrei178

acum 15 ani

Nu aveti nicio problema, trebuie sa aveti mai multa rabdare unul cu celalalt si in timp va veti cunoaste mai bine. Organismul invata senzatiile sexuale, ca orice alta senzatie. Deci, relaxare mai multa si nu te mai concentra la ceva ce va veni de la sine. Numai Bine!

ANTONIA391448

acum 15 ani

dute la medic sau uitate la filme erotice eu asa am facut si sunt foarte multumita. si eu am avut aceiasi problema si sa rezolvat uitinduma la filme erotice

Munteanu38

acum 15 ani

Mai daca nu ai avut orgasm intr-un an jumatate ceva nu e in regula sigur.Dar stai linistita asta nu inseamna ca ai vreo problema de sanatate sau ca organele tale sexuale au ceva.Nici vb! Problema e ca partenerul tau nu s egandeste indeajuns la placerea ta sau ca tu esti mult prea inhibata.Incearca sa discuti cu el si spune-i ce-ti provoaca placere in pat , ce trebuie sa faca ca sa poti atinge si tu orgasmul.Comunicare e solutia inainte de toate!

yellow

acum 14 ani

daca se pune cineva sa citeasca toate raspunsurile pe care le-am scris pe site-ul asta va spune ca sunt nebuna. insa ma mai repet inca o data si inca o data....sperand ca va poate ajuta, vazand ca pe mine m-a ajutat. prietenul meu mi-a zisca arvrea sa iau si eu initiativa din cand in cand, intr-adevar e destul de greu la inceput, ti-e si rusine un pic insa in timp pot sa zic ca face minuni....pentru ca atunci cand esti tu cea care vrea, cea care incepe, cea care provoaca te exciti mult mai mult. si eu ma "umezeam" la inceput si ma durea, acum ma ud fara sa imi dau seama cand, pentru ca sunt asa de prinsa incat nici nu ma gandesc vai m-am udat sau nu...tine totul de tine, de cat de mult te lasi purtata de val. uite daca vrei citeste celelalte raspunsuri pe care le-am scris, asa iti faci o idee cum am trecut peste inhibitii, nu de alyta dar ma dor degetele de scris :P
mult succes

catalin_ing

acum 14 ani

e si vina prietenului.. sa te ia mai usor.. un preludiu mai lung... si apoi restu...

dorys

acum 14 ani

eu cred ca toata vina(e mult spus vina) o are prietenul tau daca e acelasi de un an jum.si eu am avut acceasi pers vre 2 ani si ceva nu am stiu ce-i ala orgasm acum insa am o relatie de ceva timp cu cineva si am ajuns in culmea fericiri nu credeam ca o sa ajung vreodata sa simt ceva insa se poate treb doar sa gasesti pers potrivita

Schlesinger Mariana

acum 4 ani

Si cum ai descrie orgasmul tau? Clasicul squirt sau doar senzatia fara fluide?

savannah41

acum 14 ani

in primul rand trebuie sa te cunosti tu pe tine si dupa vei stii cum sa ajungi la orgasm.nici un partener nu poate nimeri de la inceput unde iti este punctul slab daca tu nu il stii.deci incearca singura in liniste sa te mangii peste tot si sa incerci sa iti gasesti locul unde te excitii cel mai tare.un sfat in plus, incearca cu un vibrator si in aceelasi timp pe clitoris cu mana umeda si gaseste-ti ritmul , sunt sigura ca vei remarca o schimbare miraculoasa.