Pilula de a doua zi si rivotrilul si extraveralul

Sex si probleme sexuale

Postata de gabicarp cu 9 ani in urma.

Daca am folosit o perioada de doua saptamani medicamente pentru anxietate ca de exemplu rivotril si extraveral si am facut sex neprotejat si am luat pilula de a doua zi este posbil ca aceasta sa nu isi faca efectul datorita faptului ca a fost luata in combinatie cu aceste medicamente ?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Efectul anticonceptionalelor nu este influentat de medicamentele de mai sus.

gabicarp

acum 9 ani

as dorii sa imi mai raspundeti la o intrebare dar zolpidem si spitomin ele pot influenta efectul pilulei de a doua zi ? va multumesc mult pentru raspunsul anterior