Pilula de a 2-a zi

Sex si probleme sexuale

Postata de DanHoria cu 9 ani in urma.

Ce sanse sunt sa-si faca efectul pilula de a 2-a zi daca am luat dupa 60 de ore de la contact? scrie ca maxim 72 h.. se poate sa nu-si faca efectul?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Efectul este mai sigur daca pilula este administrata cat mai repede dupa contactul sexual.

DanHoria

acum 9 ani

Si exista sanse sa nu-si faca efectul daca a fost administrata la 60 h dupa contact?