Pastila de a doua zi

Sex si probleme sexuale

Postata de MembruMobileApp150330210318746 cu 8 ani in urma.

Buna! Am 18 ani, iar aseara in timpul actului sexual, s-a scursc sperma pe langa prezervativ. Am spalat in mare parte interiorul vaginului, dar considerand ca sunt la ovulatie (aseara erau 16 zile de la venirea menstruatiei), am fugit dupa la farmacie amandoi si am luat postinor-2. Prima capsula am luat-o la mai putin de o ora dupa act, iar cea de-e doua acum, de dimineata, la 12 ore, cum scrie pe prospect. Vreau sa intreb daca am reusit sa scot in mare parte sperma din vagin si am luat si pastila asa repede, ce sanse sunt sa raman insarcinata? Ar fi extrem de grav, suntem prea tineri amandoi... Si trebuie sa ma astept la sangerari?

Raspunsuri (3)

FreeStyle11

acum 8 ani

Nu cred ca are rost sa te ingrijorezi, daca ai luat pastila de a 2 zi.Data viitoare fiti mai atenti, ca riscati sa va complicati viata, si nu cred ca vreti asta, oricum trebuie verificat prezervativul intotdeauna ca sa nu fie spart.

MembruMobileApp150330210318746

acum 8 ani

Multumesc de raspuns! Data viitoare o sa fim mai atenti pentru ca a fost o sperietura destul de mare...

C0ryna

acum 8 ani

"Spalaturile " astea vaginale , daca te-ai informa inainte sa dai cu capu-n penis , nu sunt benefice in nici un fel... Nu te scapa de sarcina. Daca ai luat pastila poti sa stai linistita , iar prietenului tau recomanda-i niste prezervative mai mici ( daca asta e problema) daca nu , invatati cum se pune un prezervativ corect.