Pastila de a doua zi dupa dezvirginare?

Sex si probleme sexuale

Postata de Utilizator11613476418 cu 3 ani in urma.

Bună ziua! Vă rog frumos dacă se poate sa ma ajutati in legatura cu o problemă pe care o am!

După primul contact sexual ( dezvirginare ) in cazul unei fete, poate fi o problema dacă nu a sângerat deloc in timpul actului? Și pe urma dacă o să ia pastila de a doua zi pentru ca făcut-o si neprotejat si ii e teama sa nu ramana insarcinata, ar putea avea probleme din cauza acelei pastile?

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul ginecolog. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/contraceptia-de-urgenta-pilula-de-a-doua-zi_1091

Dr.matei dima

acum 11 luni

Nu nu este nimic nu toate fetele sangereaza