pastila de a doua zi dupa 30 de ore

Sex si probleme sexuale

Postata de Andreea933 cu 9 ani in urma.

Buna. Am facut o p***ae si vreau sa va cer sfatul. In prima zi fertila am facut sex neprotejat cu iubitul meu si am impresia ca "s-a scapat" . el imi neaga , dar am luat pastila de a doua zi, dar dupa vreo 30 de ore. E vreun risc ?
Multumesc anticipat !

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Cu cat pastila este luata mai repede dupa contactul sexual, cu atat riscul de sarcina se reduce considerabil.

Andreea933

acum 9 ani

Da, asta stiam .. am mai citit o intrebare asemenatoare cu a mea si fata respectiva nu a ramas insarcinata.
Tin sa mentinonez ca asta s-a intamplat pe 25 , iar pe 26 a fost ziua ovulatiei..