Ovulatie

Sex si probleme sexuale

Postata de mariana113108950 cu 15 ani in urma.

exista semne evidente ale organismului in perioada de ovulatie? in afara de temeratura corpuilui? ma refer la dureri, stari psihice etc...?!?!?!

Raspunsuri (8)

Elena991510

acum 15 ani

posibil sa simti o usoara durere de burta, in partea de jos, si vezi ca sunt si niste teste de ovulatie pe care le gasesti in farmacie

daniela689

acum 15 ani

POTI SA SIMTI O USOARA DURERE IN ZONA PELVINA INTR-O LUNA PE DREAPTA SI INTR-O LUNA PE STANGA, ALTCEVA NIMIC DEOSEBIT.

adriana36106933

acum 15 ani

eu mai am si o secretie mai abundenta...Si mai pot aparea usoare sangerari

mariana113108950

acum 15 ani

durerile cate zile dureaza? doar una sau pot dura mai maulte? ma refer la o saptamana...cum se pot descrie aceste dureri? ca durerile menstrulae sau sunt altfel? eu pana acum nu am avut dureri deloc, e drept ca iau anticonceptionale, iar luna asta am facut pauza recomandata si cam in a 13-a zi dupa menstruatie am avut asemenea dureri in parte dreapta care au cedat dupa cateva zile, dar acum au reaparut..
Nu stiu ce sa zic...mai bine consult un medic.
Multumesc foarte mult pentru rasunsuri:*:*:*

andrei178

acum 15 ani

Ovulatia, la un ciclu de 28 de zile, apare cam din a 12 zi de la prima zi de menstruatie, dar poate diferi de la femeie la femeie, in functie de mai multi factori. Totusi, poti sa ajungi sa-ti cunosti organismul, urmarindu-te luna de luna. Poti simti o oarecare tensiune in bazin, sa ai o scurgere mai abundenta (a nu se confunda cu secretiile anormale!), dar sangerarea NU este normala in afara zilelor de menstruatie!

Bogdan246

acum 15 ani

Eu la prima sarcina am avut dureri si mi-a venit ciclu normal timp de 4 luni abia cand copilul a miscat sa oprit si menstruatia si multumesc lui Dumnezeu tot a decurs minunat iar fata mea are acum 14 ani

Ardelean2

acum 15 ani

Salut ! Stie cineva mai multe amanunte despre testele de ovulatie ? Va rog lamuritima si pe mine!

alexandra 14

acum 13 ani

Bună! Am 14 ani .. am menstruatie regulat , iar de curand am aflat că am "mastopatie fibrochistică" la sanul drept ; sunt ingrijorată pentru că acum 10 zile am avut ultima menstruatie ..iar ieri am descoperit pe chilot .. o secretie .. ce parea mai degraba sange. Îmi puteti spune despre ce e vorba? e oare ovulatie ? sau este un fapt cauzat de tratamentul prescris de ginecolog pentru nodulul de la san ?