Orgasmul feminin si masculin

Sex si probleme sexuale

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

as dori sa stiu daca are vro legatura daca ai sau nu orgasm dauneaza cunva in conceperea unui copil

Raspunsuri (2)

Emil120864

acum 15 ani

Nu-mi dau seama daca esti de sex masculin sau feminin, oricum, de regula orgasmul feminin are un rol covarsitor in procreere, favorizand deplasarea spermatoz. in vagin spre uter. In plus, la orgasmele puternice de tip G, au loc contractii ale uterului acompaniate de deschidera orificiului cervical si astfel spermatozoizii pot inainta mai usor. Asa ca vrei sa ai copii atunci ai orgasme puternice! good luck

lucian8102604

acum 15 ani

nu stiu ce sa spun dar clar e ca daca nu ai orgasm cam 12luni poti fi sigur (a)ca ajungi la inhibare si ai sa lupti ffffffff mult ptr a avea copil incearca si fii mai relaxat (a)si cand esti in timpul actului sexual fii putin mai preocutat(A)de sex si nu te mai gandi la nik altceva in momentul ala