Orgasm

Sex si probleme sexuale

Postata de Florin247 cu 15 ani in urma.

Am o relatie serioasa, stabila. Cand fac dragoste, nu reusesc sa am orgasm, dar exista placere. Faptul ca nu pot avea orgasm poate provoca dureri de cap?

Raspunsuri (2)

Florian Alex

acum 15 ani

Observ ca esti baiat, din profilul tau... Daca nu ai orgasm, inseamna ca nu ejaculezi. Ori, in cazul asta ai tulburari de erectie. Mergi la un medic sexolog sau un medic urolog pentru niste teste uzuale. Nu, faptul ca n-ai orgasm nu ar determina neaparat dureri de cap. Totusi cred ca esti tanar, iar problema erectiei daca nu este rezolvata ar putea sa-ti provoace neplaceri serioase in timp.

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Orgasmul poate cauza dureri de cap
Orgasmul chiar poate cauza dureri de cap si migrene, atacuri care pot sa apara foarte bine si in urma altor activitati extenuante. Deci, exista si posibilitatea ca aceste dureri de cap sau migrene care apar dupa un act sexual sa fie direct corelate cu excitarea sexuala si orgasmul.

Durerile de cap de dupa sex pot dura pana la 24 de ore si sunt mai frecvent intalnite la barbati decat la femei. Acestea atacuri induse de activitatea sexuala pot sa apara chiar inainte sau dupa obtinerea unui orgasm. De asemenea, studiile au aratat ca pot sa apara si in cazul masturbarii. Desi sunt relativ usoare ca intensitate, aceste dureri trebuie diagnosticate corect cunoscandu-se exact cauza care le-a produs.