Oare a fost menstruație peste sarcină ?

Sex si probleme sexuale

Postata de Valeria cu 4 luni in urma.

Luna trecută am avut chiar aproape de sfârșitul lunii contact cu soțul, în 4 mai mi-a venit menstruatia până în 8 mai(fără cheaguri) și am mai avut din 8 pana ieri contact cu soțul, azi testul de sarcină mi-a ieșit slab pozitiv.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua,

E posibil sa fi fost o "sangerare de implantare", un fenomen normal care apare la inceputul sarcinii. Cu toate acestea, doar un medic specialist vA poate informa corect in urma unui consult.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie.

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/tot-ce-trebuie-stiut-despre-sangerarile-din-timpul-ovulatiei_17916
sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/nu-ratati-aceste-semne-timpurii-ale-sarcinii_19715