O problema

Sex si probleme sexuale

Postata de AdytzaAdy cu 10 ani in urma.

Buna am 14 ani si as vrea sa va adresez o intrebare in legatura cu penisul meu.In stare moarta se decaloteaza si pielea este desprinsa de pe preput.Dar in stare ridicata preputul nu iasa din pielea aia.Eu cred ca ori e devina ata ori am o problema.TIn sa va spun ca nu mi-am inceput viata sexuala.

Raspunsuri (3)

AdytzaAdy

acum 10 ani

Un ajutor va rog?

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

din ce descrii se pare ca ai o forma incompleta de fimoza. fimoza este fiziologica la copiii mici de sex masculin si in 90+% din cazuri se rezolva spontan pana la adolescenta.

principala complicatie este parafimoza - daca fortezi decalotarea in momentul in care penisul e in erectie e posibil sa nu reusesti sa il recalotezi, moment in care glandul se poate ischemia, fiind nevoie de o operatie de urgenta

cel mai bine ar fi sa mergi la un consult la un medic urolog/chirurg pediatru; el iti va recomanda, probabil, o interventie chirurgicala care este foarte simpla - o incizie verticala a preputului care se coase orizontal, ceea ce duce la largirea orificiului preputial

nu ar trebui sa iti fie frica de operatie pentru ca este, asa cum am spus, foarte usoara, dar ai nevoie de acordul parintilor

AdytzaAdy

acum 10 ani

Da iti multumesc foarte mult,chiar am vorbit cu parinti/bunicii despre asta si o sa merg la un medic sa ma vada.Multumesc pentru raspuns :).Iti doresc multa sanatate :P