O curiozitate

Sex si probleme sexuale

Postata de MixUp cu 12 ani in urma.

Am o mica curiozitate.
Sperma in contact cu apa calda isi pierde din propietati? Adica sa presupunem ca esti cu o fata in cada, termini in apa si sperma ajunge la vaginul fetei dar prin apa nu prin contact sexual direct.
Care e probabilitatea ca persoana respectiva sa ramana insarcinata?

Merci, astept raspunsul unui medic daca se poate

Raspunsuri (4)

Dara

acum 12 ani

Cred ca exista ''''''''sanse'''''''' sa ramana gravida daca vre-un ''''''''viguros'''''''' ajunge la locul potrivit..:))))

MixUp

acum 12 ani

:))) da ejacularea nu trebuie sa fie inauntru?

Omnia

acum 12 ani

Buna,

Sexul in apa este considerat a fi foarte "periculos" in cazul in care nu se doreste obtinerea unei sarcini.
Indiferent de modalitatea prin care sperma ajunge in vagin, exista risc de sarcina.
Nu este obligatoriu ca dupa actul sexual sa aiba loc ejacularea in vagin.
Evident, riscul de sarcina este mai mic, dar exista.
Daca partenera ta era in perioada fertila in momentul de care povestesti, este recomandat sa efectueze un test de sarcina, pentru siguranta si linistea voastra.

Numai bine!

MixUp

acum 12 ani

merci frumos

nu e nimic, eram curios doar de unele lucruri ca mie mi se pare ca sperma in apa calda nu e asa lichida parca e mai vascoasa...ceva de genu