Nu am ejaculare

Sex si probleme sexuale

Postata de stin3i2 cu 10 ani in urma.

Buna seara, am si eu o mica problema daca pot sa ii zic in felul asta.In timpul actului sexual nu am ejaculare, ultimul act sexual a tinut 30 de minute si niciun semn, tin sa spun ca sunt la cel de-al patrulea act sexual si nici la cele dinainte nu am avut, insa cand ma masturbez am ejaculare fara nici-o problema totul este in regula.

Raspunsuri (2)

FreeStyle11

acum 10 ani

Deci e evident ca nu ai vreo problema medicala daca ai ejaculare cand te masturbezi.Problema o fi insa de la stimulul pe care il simti cand ai un act sexual.Poate nu esti suficient de excitat si de aceea nu ejaculezi, sau te intimidezi, tu sti mai bine.Deci afla care e problema si incearca sa o elimini.

Psihoterapeut Gabriel Pîrvan

acum 10 ani

Buna seara,

Stin3i2, faptul ca nu ai ejaculare in timpul actului sexual poate avea diverse cauze. Printre cele mai intalnite pot fi:
-stimulare sexuala inadecvata in timpul actului erotic. Probabil o explorare sau o comunicare mai buna cu partenera pe aceasta tema te-ar putea ajuta
-anxietatea sau ingrijorarea, teama ca nu vei fi suficient de performant .In acest caz tehnici de relaxare si dimunare a anxietatii , sub indrumarea unui psiholog,ar putea fi de folos.
Daca nu te regasesti in aceste explicatii, poate niste investigatii medicale ar ajuta la identificarea cauzei.

O seara placuta!

Psihoterapeut Gabriel Pirvan
telefon: 0764.443.184
e-mail: [email protected]
site: www.psihoutil.ro