neliniste

Sex si probleme sexuale

Postata de florina174 cu 14 ani in urma.

sunt cu prietenul meu de 6 ani. avem contacte sexuale regulate. nu folosim nicio metoda de contraceptie, doar ca de cate ori am incercat sa avem un bebe, nu raman insarcinata. am fost si la control si eu si el si totul este in regula.

Raspunsuri (10)

floryny

acum 14 ani

El si-a facut testul spermogramei, tu cum stai cu trompele uterine?

chik_

acum 14 ani

Cam ciudat...eu as zice sa schimbati cabinetul medical unde v-ati facut investigatiile.6 ani fara bebe si voi sa fiti chiar ok,nu-mi prea vine a crede.In Timisoara exista cel mai bun specialist in infertilitate prof.dr.Munteanu.El sigur o sa va spuna daca "totul e in regula".Eu nu cred.

florina174

acum 14 ani

el si-a facut testul si este ok...eu sunt ok...doctorii ne-au zis mai in gluma mai in serios sa schimbam pozitia ca sa se prinda :D

floryny

acum 14 ani

Totusi, daca incerci sa ramai de 6 ani insarcinata si nu ai reusit, eu cred ca unul dintre voi are o problema. Incearcati sa mergeti la cabinet-centru medical Planning familial, poate aveti mai mult noroc asa.

chik_

acum 14 ani

Glumeti doctorii care v-au consultat.Eu iti recomand acelasi lucru:mergi la un specialist adevarat pentru ca multe pot scapa ochiului unui medic iar a doua parere ne aduce mereu surprize.

florina174

acum 14 ani

o sa mergem la al 3-lea control.....multumesc pentru raspunsuri :*:*:*:*:*

mia

acum 13 ani

Buna!

Poate ar trebui intai sa va casatoriti, apoi sa faceti bebe. Nu o considera critica .... Chiar de la inceputul relatiei va doreati un copil? Eu cred ca nu incercati chiar asa de demult....

florina174

acum 13 ani

buna mia, la anu in octombrie avem si nunta....si am incercat sa avem un bebe din al doilea an de relatie....

eu

acum 13 ani

si noi am fost in aceeasi situatie,1 an jumate am fost amandoi la controale si analize de tot felul..."am muncit de ne-au sarit capacele" fara nici un rezultat,intr-un final am ramas insarcinata si avem un baietel de 1 an si 6 luni...noua ne-a zis doctorul s-o facem zilnic:)...iti zic eu cea mai buna pozitie este "pe la spate"...mult succes

florina174

acum 13 ani

buna
sa iti traiasca baietelul...multumesc pentru pont :*