nelamurita

Sex si probleme sexuale

Postata de kolp cu 14 ani in urma.

buna....sunt k prietenul meu de 1 an....avem aceeasi varsta ( 17 ani) akm 1 sapt ne`am ganditit sa ne incepem viata sexuala si am facuto......totul a fost ok.....ne`am protejat (prezervativ)........ dar tot imi e frik.....adik nuj ...trebuie sa iau niste pastile...cv?? habar n`am,....sunt destul de mik...nu vreau sa afle parintii...sj mai ales o sarcina nedorita.......am facuto zilnik...toata spatamana....se zike k dak o fata e virgina la primul contact sexual trebuie sa curga sange...la mn nu s`a intamplat asta.....chiar dak eram virgina....prietenul meu ma iubeste sj m`a crzut. din fericire :) va rog raspundeti`mi la intrebari.....nuj...un sfat.........recomandari de pastile sau stiu io ce altceva...........va rog raspundetimi pe id ul [email protected] ..............un mail cv:(( va roggg.....va multumesc!

Raspunsuri (4)

ioana

acum 14 ani

Buna, in primul rand cred ca te-ai cam grabit cu viata sexuala, corpul ti se va maturiza mult prea devreme, dar daca asta a fost optiunea ta, asta e. Sper ca a meritat persoana respectiva !!
In al doilea rand, neaparat sa mergi la medicul ginecolog (alege femeie) si-i spui tot ceea ce trebuie sa stie. Impreuna veti hotara ce metoda de contraceptie ti se potriveste cel mai bine.
Numai bine si mergi cat mai repede la medic !!

salo

acum 14 ani

nu te grabi...esti sigura ca vei ramine cu el?de ce nu lasi dupa nunta totul?regretele tirzii sint dureroaseviata e frumoasa daca o traiesti normal.o zi buna.

elen@

acum 14 ani

:)):)) ma amuza tot ce se scrie ,daca va iubiti de ce sa nu va incepeti viata sexuala ????????,este totul in regula daca ati folosit prezervativ dar sa sti ca e bine sa consulti si un medic ginecolog sati prescrie si niste anticonceptionale ca sa stai linistita si sa nu aveti nici o grija de o sarcina nedorita.........dupa parerea mea barbati ginecologi se poarta mult mai atent cu o fata si nu e neaparat sa iti incepi viata sexuala numai la casatorie ci atunci cand crezi u ca esti pregatita si iubesti....ai grija si stai linistita

ela

acum 14 ani

Ar fi bine sa gandesti inainte de a face ceva si nu dupa. Oricum mai pune mana pe carte si invata si nu mai pocii limba romana.Acesta este lucrul care ar trebui sa te preocupe in primul rand si nu sexul..