nelamurire

Sex si probleme sexuale

Postata de Barbie cu 14 ani in urma.

daca am facut sex neprotejat cu prietenul meu in prima zi de menstruatie,desi el nu a ejaculat in mine,sunt sanse sa raman insarcinata ?! va rog ajutati-ma ! :*

Raspunsuri (2)

raluca

acum 14 ani

Citat:
daca am facut sex neprotejat cu prietenul meu in prima zi de menstruatie,desi el nu a ejaculat in mine,sunt sanse sa raman insarcinata ?! va rog ajutati-ma ! :*

Barbie, daca tu esti sigura ca el nu a ejaculat inseamna ca nu ar trebui sa-ti faci mari griji, daca nu esti sigura de acest lucru, mergi si cumpara un test de sarcina de la farmacie. Succes

omnia

acum 14 ani

Buna,

Sanse ca o femeie sa ramana insarcinata exista si daca ea urmeaza tratament contraceptiv...dar sanse minime, pe sistemul: "nici nu stii de unde sare iepurasul".
Dar, teoretic, in perioada de menstruatie, riscul de sarcina este minim;
Cumulat cu faptul ca nu s-a produs ejaculare intravaginala, sansele sunt tot mai egale cu 0.
Acum, depinde de norocul fiecaruia; eu spun ca nu e cazul sa-ti faci griji.

Numai bine!