nedumerire

Sex si probleme sexuale

Postata de ANDREEA10110726 cu 15 ani in urma.

acum cateva zile prietena mea mia oferit un sex oral. si eu si ea suntem virgini si nu vrem sa renuntzam la asta deloc.mentionez ca si ea si eu avem 15 ani. poate unii considera ca asa ceva la varsta asta e total gresit si poate asa si este dar sunt curios si speriat daca am contactat ori eu ori ea vreo boala ac***a in vedere ca amandoi suntem virgini si este primul contact de genul acesta! multzumesc anticipat si astept raspuns :(

Raspunsuri (6)

acum 15 ani

Buna,

Contactarea unei boli sexuale nu are legatura cu virginitatea.
Din contra, daca nu ati intretinut relatii sexuale, riscul de a avea boli de acest gen este redus!
Daca si tu si prietena ta sunteti sanatosi din punct de vedere medical, nu aveti de ce sa va faceti griji! Pentru a contacta o boala, macar unul dintre parteneri trebuie sa fie purtator.

Numai bine!

ANDREEA10110726

acum 15 ani

multzumesc pt raspuns...dar poate sunt nebun, dar astept si alte pareri...chiar imi fac griji pt prietena mea cat si pt mine ! :(

gabriela294110741

acum 15 ani

stai fara grija.atat timp cat suneti sanatosi nu o sa se intample nimic.

brindusa15

acum 15 ani

Exista unele ciuperci prezente in cavitatea bucala si care pot fi transmise prin sexul oral.Candida, de exemplu.E adevarat ca la barbati infectarea se produce mai greu.

carmen621

acum 15 ani

SEXUL ORAL ESTE CALEA TRANSMITERII BOLILOR VENERICE! NU NEAPARAT PRIN ACTUL SEXUAL NORMAL SE POT CONTACTA ASTFEL DE BOLI.... MERGETI AMANDOI LA UN PLANING FAMILIAL PENTRU A CERE EDUCATIE ( SFATURI)IN ACEST SENS UNOR PERSOANE CARE SE OCUPA EXACT DE ASA CEVA... SI INCA CEVA CAVITATEA BUCALA( GURA) ESTE MAI PREDISPUSA LA A CONTACTA MICROBI DATORITA CONTACTULUI CU AERUL SAU CU DIFERITE ALIMENTE.

un prof

acum 14 ani

Mai tembelilor punet-i mana pe carte lasati linsul p**** si al p*** pe mai incolo,;a 15 ani este cam de vreme.
Pardon poate nu am inteles eu si voi sunteti p***a,atunci nu este devreme,e normal sa va interesati.