nedumerire

Sex si probleme sexuale

Postata de catinca2 cu 15 ani in urma.

buna la toata lumea !
e adevarat ca daca un barbat face sex foarte rar dispare dorinta si exista riscul sa devina impotent ?
dece ma dor sanii cand sunt excitata, cum e influentat organismul cand sunt privata de o viata sexuala, desii mias dori-o ?

Raspunsuri (3)

ANTONIA391448

acum 15 ani

atentie mare la sini ceva nui in regula .nu enormal asa ceva dute urgent la medic ginecolog.te poate da in cancer.si cu barbatul respectiv nui advarat.din contra dorinta e mult mai mare de sex cind faci cit mai rar.ori are pe alta si te minte frumos ori vro boala si nu vrea sati spuna

violeta6097418

acum 15 ani

Nici la barbat nici la femeie nu li se intampla nimic rau dc fac sex rar...oricat de rar. Sigur ca orice om simte nevoia sa faca, dar nu se imblonaveste - fizic vorbind - daca nu face. Dar, un barbat, dc nu face sex pt ca e refuzat mereu de partenera sa/de femei in general - poate sa ajunga la concluzia ca "nu e bun" - iar aceasta concluzie poate duce uneori si la impotenta...(Dar e o impotenta pe baza psihica, nu vreo afectiune fizica).

Daca nu exista un partener/partenera - atat barbatul, cat si femeia isi pot crea singuri placere sexuala, adica se pot masturba din cand in cand. Desigur, masturbarea nu tine loc de partener, dar mai reduce din tensiunea acumulata...

nicoleta5699674

acum 15 ani

Sint nedumerita ce te retine?Durerile de sani?Ai un partener stabil?