nedumerire........

Sex si probleme sexuale

Postata de ramona-florina121863 cu 14 ani in urma.

miam inceput viata sexuala de curand si pot sa afirm ca nu stiu daca am avut vreun orgasm..pur si simplu nu imi dau seama daca am sau nu orgasm.
as vrea sa invat cum sa am orgasm dar nu stiu incotro sa ma indrept, am o viata sexuala activa si foarte stabila, ma simt bine cand sunt in pat cu partenerul meu dar chiar nu stiu daca ma descurc in a avea orgasm sau nu.
astept niste sfaturi va rog...

Raspunsuri (2)

raluca

acum 14 ani

Citat:
miam inceput viata sexuala de curand si pot sa afirm ca nu stiu daca am avut vreun orgasm..pur si simplu nu imi dau seama daca am sau nu orgasm.
as vrea sa invat cum sa am orgasm dar nu stiu incotro sa ma indrept, am o viata sexuala activa si foarte stabila, ma simt bine cand sunt in pat cu partenerul meu dar chiar nu stiu daca ma descurc in a avea orgasm sau nu.
astept niste sfaturi va rog...

Buna,
Dupa cum scrii, am inteles ca abia ti-ai inceput viata sexuala. Citeste acest articol poate vei invata unele lucruri esentiale din el. Eu iti doresc succes. [url=//sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-feminine/disfunctia-orgasmica_710]Disfunctia orgasmica[/url]

Pissy

acum 14 ani

In primul rand,pt a avea un orgasm ai nevoiede o perioada de timp,nu la inceputul vietii sexuale si ai nevoie de un preludiu bun [este foarte important] :) ....tot ce trebuie sa faci e sa te lasi dusa de val,sa uiti de probleme si sa nu te streseze ideea ca nu ai orgasm...uite: eu am orgasm la fiecare act sexual si te asigur ca vei simti cand il vei avea...e o placere inexplicabila :X am trecut si eu prin nelamurirea ta,dar totul a trecut datorita iubitului meu.Te pup dulce,mult succes in continuare!!! :*:*:* Astept un raspuns de la tine :*:*:*