Mi-a intarziat menstruatia 3 zile.

Sex si probleme sexuale

Postata de yodeea cu 11 ani in urma.

Buna ziua,
am un ciclu de 30 zile. luna asta trebuia sa imi vina pe 04 si suntem in 07 si nu mi-a venit. contact sexual nu am avut, doar petting.. eu in prezent sunt racita, pentru ca am stat in curent. O fi din cauza asta? Daca nu, nu pot sa imi dau seama de ce intarzie...
Multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ciclul menstrual poate varia intre 21 si 35 de zile; exista numerosi factori ce pot influenta ciclul menstrual printre care se numara: sarcina, infectiile pelvine, tulburari hormonale ( administrare de anticonceptionale), stresul, tulburari metabolice, alimentatia, etc.
Un consult ginecologic este recomandat.