menstruatie

Sex si probleme sexuale

Postata de ale_megy cu 14 ani in urma.

de ce nu mi a venit deja de 35 de zile menstruatia?nu am avut contact sexual

Raspunsuri (5)

den96

acum 14 ani

Daca se exclude sarcina,atunci poate fi una din multiplele cauze:o dereglare hormonala,un anumit tip de medicament folosit,stresul puternic sau o cura drastica de slabire.Dar,in general,o intarziere de cateva zile,poate fi normala la anumite perioade.Totusi,daca ai simptome particulare(dureri mari de burta,de cap,de sani)ar fi bine sa consulti un medic.Sau daca esti f tanara,este normala dereglarea.Multa sanatate!

cleoo_oo

acum 14 ani

salut
ar trebui sa mergi la medicul ginecolog.el iti poate da un tratament pentru reglarea ciclului.dar acum depinde si de varsta,deoarece iti poate intarzia chiar din cauza asta

claudia

acum 14 ani

se poate sa ai amenoree primara sau secundara. asta are mai multe cauze cum ar fi faptul ca esti anemica, iar organismul tau nu isi "permite" sa piarda din minerale, vitamine si fier care se pierd in mod normal prin lichidul menstrual

kovacs daniela

acum 13 ani

imi intirzie si mie ciklu,dar dureri de burta am mai usoare.sint luni in care imi vine la 28 zile si alte luni peste 30 zile.sint casatorita si facem sex neprotejat dar insarcinata nu sint pt ca nu ramin.am uterul deplasat pe spate.asta sa fie cauza?dar de ce imi intirzie ciklu?

alyacasa

acum 13 ani

Buna danielaeu am alt sfat pentru tine daca te ajuta cu ceva.Daca iti doresi un copil intradevar cu ceti voi spune eu sper ca vei ramine insarcinata daca iti doresti .Ia brinca ursului de la farmacie si diufaston si dacati doresti sa ai un copil intradevar incearcale ,.pupici si sanatate