Menstruatie sau ce?

Sex si probleme sexuale

Postata de MembruMobileApp1523392597 cu 6 ani in urma.

Bună seara! Aș avea și eu o nelămurire.
Am 20 de ani și pe data de 5 luna aceasta mi-a venit menstruația. Țin să menționez că n-am avut până acum vreo problemă cu ea, a venit la timp și întotdeauna a durat 5 zile. Cum spuneam, a venit pe 5 și am avut scurgeri doar primele 3 zile. Au apărut și niște dureri groaznice. Mai mereu e așa, dar acum mi s-au părut exagerate. A 4 a și a 5 a zi erau doar câteva picături de sânge. În a 5 a zi, adică aseară am avut un contact sexual protejat iar când m-am trezit de dimineață am văzut o pată de sânge pe pantaloni. Până la amiază a fost totul ok, dar pe la ora 15-16 au apărut iar câteva picături după care s-a oprit. Pe seara acum am sângerat iar și deși cantitatea e infirmă, mă cam neliniștește.
Știe cineva ce ar putea fi și de la ce?
Mulțumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: Buna ziua, Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: