masturbare

Sex si probleme sexuale

Postata de ioilol cu 13 ani in urma.

buna! am 34 ani si am o problema destul de grava! sunt casatorit de 11 ani si tot nu ma pot lasa de masturbare in lipsa sotiei! viata de cuplu nu prea e ca la carte, lipseste mult de acasa din cauza muncii, cand e ea nu sunt eu si tot asa! acum sufar de ejaculare precoce, am ajuns sa nu pot face sex mai mult de 2 min si problema grava e ca nu ma pot abtine sa nu ma masturbez! ce pot face ?

Raspunsuri (4)

argiplus

acum 13 ani

Poti ataca situatia prin mai multe metode: consultanta pshihologica, e foarte buna, de asemena, exercitii pentru marirea incredrii in propria persoana, la fel, exercitii de imbunatatire a relatiei(i-ai facut un cadou azi!?) si bineinteles, suplimente care chiar au efect, nu doar povesti. Sunt multe, te poti orienta la cateva "probate", din ce am mai folosit si noi: http://www.arginina.ro/beneficii-argi/ sau http://aloevera-forever.eu/Forever-Multi-Maca.html . Cel mai important este sa ai incredere in tine si sa fi consecvent cu exercitiile mentale si consumul produselor, cam 3 luni. Ne anunti dupa...Distractie placuta, campionule!!!:)

Iuli

acum 13 ani

E absolut normal sa te masturbezi in lipsa sotiei. Normal nu e sa exagerezi sau sa inlocuiesti o relatie sexuala cu masturbarea altfel nu e problema. Problema pe care trebuie sa o rezolvi este ejacularea precoce. Odata cu aceasta e posibil sa se imbunatateasca si viata voastra sexuala ( si ea sa fie mai dornica, si tu, etc).

ioilol

acum 13 ani

va multumesc ! am sa incerc sa-mi revin intr-un fel! multumesc ca-mi sunteti alaturi!

florina

acum 11 ani

Scuza ca intervin,dar masturbarea nu este un pacat?