Masochismul sexual

Sex si probleme sexuale

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

eu am tendinte spre sado masochism, insa nu stiu cum sa mi le infranez.. probabil ca de aceea nici nu am o relatie cu o partenera...
ce e de facut?

Raspunsuri (2)

carmen658

acum 15 ani

Buna Perseu,
Mai multe informatii gasesti pe site-ul //sfatulmedicului.ro/articole/Sexologie/Masochismul_sexual_1793.html

savannah41

acum 14 ani

adica sado sau maso? tu esti cel devot sau ai nevoie de acea persoana devota?asta este un lucru pe care mai mult ca sigur nu prea il vei stapanii pana la urma pt.ca va fii fortat si nu va merge.singurul lucru este sa vorbesti deschis cu partenera si nu chiar din prima zi,dar la scurt timp si sa vezi cum vede si ea lucrurile,dar cert este ca va trebuii sa imparta aceeleasi dorinte cu tine.altfel nici nu se poate discuta,mai ales fiind ceva nu chiar la ordinea zilei.atata timp cat amandoi au aceeleasi interese este absolut ok.mult succes la viiotarea partenera.