Mai sunt virgina?

Sex si probleme sexuale

Postata de odett009 cu 7 ani in urma.

Buna ziua ..acum doua zile mi-am inceput viata sexuala cu un baiat..eu fiind virgina inca.Cand a incercat sa introduca penisul m-a durut foarte foarte tare,el mi-a zis ca e foarte stramt si greu l-a introdus,dupa a reusit si a avut loc penetrarea cateva minute ,dupa l-a scos pt ca a ejaculat pe mine,nu era dur ,dar pe mine m- durut foarte tare.Mentionez ca nu am sangerat deloc ,nici a doua zi ,doar mai simt o mica usturime cand urinez.El nu mai era virgin dar mi-a zis ca si pe el l-a durut putin penisul.Oare mai sunt virgina? Oare s-a rupt himenul daca nu am sangerat deloc?

Raspunsuri (1)

LuanaL.

acum 7 ani

Buna ziua,

Legat de ruperea sau nu a himenului va poate raspunde doar un ginecolog, nu este necesara prezenta sangerarii pentru ruperea acestuia. Ac***a in vedere ca ati avut un contact sexual cu penetrare cred ca puteti sa va dati singura raspunsul daca mai sunteti sau nu virgina. Cea mai importanta este protectia pentru a va putea bucura de o viata sexuala sanatoasa.Un medic ginecolog va poate ajuta in alegerea unei metode de contraceptie pe termen lung si controale periodice.